Pokker

Pokkeri kiirkursus - kuidas mängida pokkerit
Pokkeris on 2 598 960 võimalikku erinevat kaardi tugevuse ja masti kombinatsiooni. Iga kombinatsiooni tõenäosus on sama. Arusaadavalt ei pea aga sina kõigile nendele erinevatele kombinatsioonidele mõtlema, vaid pigem pead sa endale selgeks tegema peamised pokkeri reeglid, ning mõistma kogu loogikat selle taga.

Parimad saidid pokkeri mängimiseks

Pokkerit on võimalik mängida mitmel erineval viisil. Siin nimekirjas toome me välja aga online pokkeritoad, milles sul on võimalik mängida pokkerit teiste mängijate vastu.

#1
Paf logo
Naudi kiireid Twister turniire
vastutustundlik kasiino
VEOKi reiting
92
Detailid ja tingimused: Pakkumise detailid pole hetkel saadaval.
Mine kasiinosse
#2
Coolbet logo
100% kuni 500 eurot
vastutustundlik kasiino
VEOKi reiting
87
Detailid ja tingimused: Boonus makstakse välja €10 kaupa. Iga osa vabastamiseks on vaja maksta 50 eurot reiki.
Mine kasiinosse
#3
Unibet logo
Mängi unikaalses pokkeritoas
vastutustundlik kasiino
VEOKi reiting
73
Detailid ja tingimused: Unibeti pokkerituba on loodud Eesti juurtega ettevõtte Relax Gaming poolt.
Mine kasiinosse
↧ lae veel pokkeritubasid ↧

Pokkeri versioonid

Pokkerist on loodud väga mitmeid erinevaid versioone. Millised need pokkeri versioonid aga on, ning millised neist need kõige populaarsemad on?

Samuti on olemas näiteks Horse pokkerilauad. See on siis laud, kus mängitakse kordamööda viite erinevat pokkeriversiooni - Hold'em, Omaha Hi-Lo, Razz, 7-Card Stud, ja 7-Card Stud.

Pokkeri reeglid

Reeglina on sul vaja kokku saada parim võimalik viiest kaardist koosnev käsi. See, kui mitut sinu käes olevat kaarti sa kasutada saad või kasutama pead selle käe kokku saamiseks, see oleneb juba täpsemast pokkeri versioonist.

Käte tugevused

Milline on kõige tugevam pokkeri käsi? Järgnev nimekiri järjestab kõik pokkerikäed alates kõige tugevamast.

 1. Kuninglik mastirida - samast mastists 10-J-Q-K-A
 2. Mastirida - samast mastist järjestikused kaardid
 3. Nelik - neli sama väärtusega kaarti
 4. Maja - paar ning kolmik
 5. Mast - sama masti kaardid
 6. Rida - järjestikused kaardid
 7. Kolmik - kolm sama väärtusega kaarti
 8. Kaks paari
 9. Üks paar
 10. Kõrge kaart - see tähendab seda, et sul ei ole ühtegi eelpool nimetatud kätest, ning kui ühelgi mängijal neid ei ole, siis võidab see, kellel on suurim kõrgeim kaart.

Näidisring - kuidas pokkerit mängida

Pokkeris on üks mängija alati n-ö diiler. Kui sa kodus pokkerit mängid, siis see mängija jagab kõigile kaardid välja. Pokkeritoas või ka kasiinos (kas siis live kasiinos või päriskasiinos) pokkerit mängides on see lihtsalt diileri asukoht.
 1. Iga käe alguses peab esimene mängija pärast diilerit lauda panema väikse pimeda, ning diilerist teine inimene suure pimeda. Suure pimeda väärtus on sama suur nagu minimaalne panus konkreetses lauas, väike pime on aga pool sellest.

 2. Kui pimedad on lauda pandud, jagatakse kõigile mängijatele kaardid.

 3. Lauale pannakse kolm avatud ühiskaarti (flop).

 4. Esimese otsuse saab teha suurest pimedast järgmine mängija. Otsus saab olla kas kaartidest loobumine (fold), kaasa mängimine (call) või panuse suurendamine (bet).

 5. Seejärel jätkavad samade otsuste tegemisega kõik teised mängijad.

 6. Kui kõik mängijad on oma otsuse ära teinud, ja mängus on veel rohkem kui üks inimene, pannakse lauda neljas ühiskaart (turn)

 7. Nüüd teeb esimese käigu mängija, kes paikneb kohe pärast diilerit (ehk siis väike pime). Taaskord on tal võimalik teha täpselt samad otsused nagu varem. Pärast teda teevad omad otsused ka kõik teised mängijad.

 8. Kui kõik mängijad on taas oma otsused teinud, pannakse lauale viies ühiskaart (river) ning kõik toimub samamoodi nagu eelmises raundis.

 9. Pärast seda, kui kõik on oma otsuse teinud, on see käsi läbi ja kõik algab otsast peale.

Kui näiteks peale kolme ühiskaardi lauda panemist absoluutselt kõik loobuvad oma kätest ja ei taha seda ringi mängida, siis võidab suur pime käe. Sel juhul oleks tema võiduks küll vaid väike pime.

Erinevad võimalused pokkeri mängimiseks

Meie räägime siin eelkõige n-ö pärispokkeri mängimisest, ehk pokkeri mängimisest teist mängijate vastu.

Küll aga on tegelikult lisaks sellele võimalik mängida pokkerit ka pokkeri mänguautomaadis ning olemas on ka krupjeega live pokkeri lauad.

Olulised elemendid edukaks pokkeri mängimiseks