Online kasiino mängud

Kasiinomängude ülevaade - mida online kasiinod pakuvad
Online kasiinod mängud võib jagada mitmesse erinevatesse kategooriatesse ja sellest lähtuvalt sobivad need erinevatele mängijatele. Vaatame üle need kategooriad, ja räägime ka mängude maja eelisest ja RTP-st.

Online kasiino mängude ülevaade

Online kasiinod ei ole kõik samasugused ja samuti ei ole online kasiino mängud samasugused, kuid mängu tüüpide valiku poolest on nad siiski üsna sarnased. Reeglina pakutakse slotte ja live kasiino mänge. Need saab omakorda jagada veel mitmeks alamkategooriaks.

Lisaks sellele on mitmetes kasiinodes olemas ka pokkeritoad ning samuti võib leida paljudest kasiinodest spordiennustuste võimalusi.

Vähestes kasiinodes leiab ka erinevad online loteriid.

Järgnevalt vaatamegi üle, mida kasiinod mängijatele pakuvad. Ja mainime ka nende maja eelist, ehk siis seda, kui hea võimalus sinul nendes võita on. Mängides väga madala tagasimaksega mänge ei ole just eriti vastutustundlik. Ning kui aus olla, siis kohe kindlasti ei ole see vastutustundlik käik ka kasiinode poolt.

Slotid

Slotid või slotimängud on iga netikasiino, olgu siis tegemist tavapärase kasiinoga või nüüdseks juba tavaks saanud kiirkasiinoga, peakategooriaks. Online kasiino mängud just siit kategooriast alguse saavadki.

Igas kasiinos on slotimänge vähemalt sadu, aga reeglina tuhandeid. Ning olenevalt kasiinost pakutakse neid viielt kuni isegi paarisajalt erinevalt mängude loojalt.

Kõige tavapärasemad slotimängud näevad välja nagu Olympicu ühekäelised bandiidid. Neis on 5 rullikut ning 3 rida.

Samas on slotimängud väga palju arenenud ning lisaks kõige tavapärasematele slotimängudele on loodud ka väga palju erinevaid mängumehaanikaid. Ühe näiteks võiks välja tuua megaways slotid.

Erinevad online kasiino boonused on mõeldud justnimelt slottidel spinnimiseks. Selles ei ole ka midagi üllatavat, kuna just slotid on kõige populaarsemad kasiino mängud.

Slotimängude RTP ehk tagasimakse protsent

Slotimängude RTP jääb reeglina 92 ja 96% vahele. Samas leiab ka sellest kõrgema ja madalama keskmise tagasimaksega mänge.

Praegu pakuvad paljud mängutootjad kasiinodele endile võimalust valida, kui kõrget RTP sätet nad soovivad oma mängijale pakkuda.

Vastutustundlikud kasiinod valivad pigem kõige kõrgema või äärmisel juhul selles järgmise sätte.

Slotilaadsed mängud

Kuigi kohati nimetavad neid mänge slottideks ka mängutootjad ise, ei ole meie arvates need kasiino mängud kindlasti mitte slotid.

Siinkohal räägime me siis crash mängudest.

Crash mängudes ei juhtu midagi rullikutel nagu slotimängudes. Pigem teed sa lihtsalt panuse, mis kas võidab või kaotab. Kui sa võidad, siis on sul võimalik minivõit kohe välja võtta või jätkata. Iga järjestikuse võiduga kasvab sinu võidukordaja. Samas kahaneb iga järgmise võiduga sinu ülejärgmise ringi võidu võimalus.

Live diileriga mängud & mängud lauas

Selle kategooria alla liigitame me nii live krupjeega mängud kui ka mängud lauas, kuna tegemist on sisuliselt samade mängudega. Küll aga on neist ühes päris inimene, kes seda mängu läbi viib. Täpselt nii nagu päriskasiinos. Ning teised on kasiino mängud, milles sa mängid ainult arvutiga või arvuti vastu.

Siia kategooria alla võib liigitada mängud nagu blackjack, rulett, bakaraa, live pokker & videopokker ja ka erinevad TV mängu stiilis loodud live mängusaated.

Kui mainitud mängudest rulett on täiesti omamoodi loom, võib kaardimängud aga kohati ühte patta panna.

Live kasiino mängušõud

Eesti keeles on sellele inglise keelsele terminile (gameshow) raske väga head vastet leida, aga see võiks siis olla kas live kasiino mängušõu või live kasiino mängusaade.

Sisuliselt on tegemist tv-saate stiilis mänguga, mida viib läbi live krupjee või n-ö saatejuht, ning mis ongi mõeldud jätma muljet, nagu tegemist oleks tv saatega.

Kusjuures mitmetest ka Eesti telekanalitel jooksnud saadetest ongi tehtud ka live kasiino mängud. Nagu näiteks Kes Tahab Saada Miljonäriks (Who Wants to be a Millionaire). Ning Võta või Jäta (Deal or No Deal).

Online kasiino mängud vs. live kasiino mängud

Mis vahe on live mängudel ja samadel mängudel lauas?

Kui me jätame kõrvale selle kõige arusaadavama erinevuse ehk live krupjee, siis peamine vahe on reeglina selles, millest lähtuvalt sinu mängu tulemus otsustatakse.

Live mängudes on reeglina tegemist lihtsalt juhuslikkusega. Krupjee jagab sulle kaardid, või krupjee paneb kuuli veerema.

Samade mängude ilma krupjeeta kasiino mängud on aga selles osas erinevad, kuna mängu tulemuse otsustab siin RNG (Random Number Generator) ehk siis juhusliku numbri generaator, mis otsustab mängu tulemuse.

Kui kõrge on live diileri mängude RTP?

Live krupjeega mängude RTP on reeglina kõrgem kui slotimängude oma, ja jääb tavaliselt 95% ja 99% vahele.

Küll aga tuleks kohe ära öelda, et live dilleriga mängude puhul ei kasutada nii palju terminit RTP vaid pigem maja eelis. Maja eelis on siis see, kui mitu protsenti maja keskmiselt igalt panuselt vahelt võtab.

Kõige kõrgema RTP või kõige madalama maja eelisega live kasiinos mängitav mäng on blackjack.

Loterii

Kas sa teadsid, et Eesti Loto poolt korraldatavad loteriid nagu Eurojackpot, Vikinglotto, Bingo Lotto ja ka Keno, on kõige kõrgema maja eelisega loteriid? Ehk siis kui me selle RTP keelde paneme, siis on nende RTP keskeltläbi vaid 50% või isegi sellest madalam. 

Ehk siis kohe kui sa kahe euro eest pileti ostad, oled vähemalt pool sellest juba kaotanud. 

Online kasiinode sama tüüpi mängude RTP on aga vähemalt 90%, ja tavapäraselt jääb siiski taaskord sinna 92 ja 96% vahele.

Sama kehtib ka online kraapekaartide kohta.

Pokker

Pokker on ühel või teisel kujul meile kõigile tuttav mäng. Kes meist ei oleks lapsepõlves viie kaardi pokkerit sõprade vastu mänginud. Või äkki mitte. Aga isegi siis oled sa näinud piisavalt filme, kus pokkerimäng on teemaks olnud.

Online kasiinos on pokkeri mängimiseks kolm erinevat varianti.
  1. Live kasiino pokker - mäng toimub live krupjee vastu
  2. Videopokker - sa mängid pokkerit arvuti "vastu"
  3. Pokkeritoad - mängimine käib teiste mängijate vastu
Mõistagi on neist kõige huvitavam variant online pokkerituba, kuna seal saab proovile panna nii oma pokkeri oskused, inimeste lugemise oskused kui ka oma distsipliini. Mõistagi tähendab see muidugi ka seda, et see on kõige keerulisem pokkeri mängimise võimalus ning selleks peaks sa endale pokkeri korralikult selgeks tegema.

Pokkeritoas mängitav pokker ei ole nagu iga muu tavaline online kasiino mäng, kuna seal on lisaks õnnele alati vaja ka piisavalt oskusi ning distsipliini.

Spordiennustused

Viimaseks tuleks ära mainida ka see, et mitmed kasiinod pakuvad ka häid spordiennustuste tegemise võimalusi.

Online kihlveokontor on reeglina lihtsalt üks internetikasiino rubriik. Samas mitme kasiino puhul on see just see nende peamine tegevusala ning kõike muud pakutakse pigem lisaks.

Leidsid oma lemmiku? Mängi vastutustundlikult!

Selline sai meie lühike kasiino mängude ülevaade.

Kui sa oled otsustanud kasiinos mängida ning tead ka milline online kasiino mäng või mängutüüp sind just huvitab, siis soovitame seda alati teha vastutustundlikult, ning mängida vaid rahaga, mille kaotamist sa endale lubada saad.

Samuti soovitame seda teha vaid vastutustundlikes kasiinodes, mis pakuvad sulle limiitide seadistamise võimalust ning kõrget mängude RTP-d.