Blackjack

Blackjack ehk 21 on kõige madalama maja eelisega kasiino mäng
Tee endale selgeks blackjacki reeglid, blackjacki panustamise võimalused, ning leia mängimiseks vastutustundlik online kasiino.

Blackjacki tutvustus

Blackjack on oma olemuselt lihtne kaardimäng, milles sinu eesmärgiks on saada kokku 21 punkti. Või selle mitte kokku saamisel, pead sa vastasmängijast (reeglina diilerist) enam punkte saama, samal ajal lõhki minemata (see juhtub siis, kui sa saad enam kui 21 punkti).

Blackjacki saab mängida nii ühe kaardipakiga kui ka väga mitmega.

Blackjacki reeglid

Blackjacki põhireeglid on väga lihtsad. Iga numbrikaardi väärtus on tema nominaalväärtus. Pildikaartide väärtus on 10, ning äss saab olla kas 1 või 11.

Ning nagu juba alguses mainitud sai, mäng toimub reeglina kahe mängija vahel, sina vs. diiler, ning võidab see, kes saab enim punkte seejuures lõhki minemata. Lauas võib samal ajal olla ka teisi mängijaid, aga ka nemad mängivad diileri, mitte sinu vastu.

Mängimine

  1. Mängu alguses pead sa online kasiino blackjacki lauda panema panuse
  2. Diiler jagab kõigile mängijatele kaks (avatud) kaarti, endale ühe kaardi (või siis ühe avatud kaardi, ning ühe kinnise kaardi)
  3. Nüüd saad sa otsustada, kas sa tahad omale veel kaarte juurde võtta või jääda praeguse punktisumma juurde. Lisaks võib sul olenevalt kaartidest olla ka võimalus ka duubeldada või splittida, aga sellest räägime juba õige pea.
  4. Kui kõik mängijad lauas on sama otsuse ära teinud, hakkab kaarte juurde võtma ka diiler. Kusjuures tavaliste reeglite kohaselt diiler PEAB kaardi juurde võtma kui tema kaartide punktisumma on 16 või alla selle. Samas kui tema kaartide punktisumma on 17 või üle selle, siis ta kaarte juurde võtta ei TOHI.
  5. Kui sina said lõhki minemata diilerist rohkem punkte, siis sina võidad. Kui sa said aga diilerist vähem punkte, siis sa kaotad. Kusjuures siinkohal tuleb tähele panna, et kui sina lähed lõhki, siis sa oled juba kaotanud. Seda ka juhul kui diiler lõhki läheb.

Juhul, kui sina said kahe kaardiga 21 ehk blackjacki, ja diiler said 21 punkti kokku enam kui kahe kaardiga, siis sina võidad. Ning ka vastupidine on tõene. Kui diiler saab 21 kahe kaardiga, ning sina sellest enamate kaarditega, siis sa kaotad.

Otsused, mida sa blackjackis teha saad

Olenevalt sinu kaartidest, on sul blackjackis võimalik teha mitmeid erinevaid otsuseid. Näiteks splittimine, duubeldamine, kindlustuse maksmine. Kusjuures siin peaks meelde jätma, et meie toome siin välja peamised blackjacki reeglid, aga need võivad mõnes blackjacki mängus pisut erineda.

Splittimine

Kui sa saad esimese kahe kätte saadud kaardiga paari (näiteks 2-2 või 5-5), siis on sul võimalik need kaardid splittida, ehk jagada need kaardid kaheks käeks. 

Splittimisel pead sa ka uue sama suure panuse lauda panema, kuna nüüd mängid sa kahe käega. 

Kui sa splitid ässasid, siis mõlemale käele antakse sulle juurde AINULT üks kaart. 

Teiste paaride splittimisel saad sa võtta juurde nii palju kaarte kui soovid.

Duubeldamine

Kui sa soovid oma panust kahe kaardi kätte saamisel duubeldada, siis pead sa mängu panema veel ühe sama suure panuse, ning sulle antakse juurde VAID üks kaart. Kui sa duubeldamisel blackjacki saad (kahe kaardiga 21), siis seda ei loeta blackjackiks, vaid lihtsalt 21-ks.  

Kindlustus

Kui diileri esimene avatud kaart on äss, siis on sul võimalik osta kindlustus. Kindlustuse hind on pool sinu panusest. 

Kui diiler saab blackjacki, siis on kindlustuse väljamakse 2:1. 

Siinkohal tuleks küll ära mainida, et kindlustuse ostmine on blackjackis kõige kõrgema maja eelisega tavapanus, ehk siis soovitame sellest eemale hoida.

Blackjacki kõrvalpanused

Lisaks põhimängule on blackjackis võimalik teha ka erinevaid kõrvalpanuseid. Kõrvalpanuse võit või kaotus ei sõltu sinu blackjacki mängu tulemusest, ehk siis tegemist on eraldiseisva panusega. Kohati võiks isegi öelda, et eraldiseisva mänguga. 

Seega tuleb sul iga kõrvalpanuse tegemiseks ka uus raha lauda panna.

Konkreetsed panustamise võimalused olenevad konkreetsest mängust, aga siinkohal toome välja mõned peamised.

Blackjacki panuste väljamaksed

Blackjackis saad sa võidu korral oma raha reeglina tagasi kahekordsena. Ehk siis kui panid mängu 1 euro ja võitsid, siis tagasi saad 2 eurot (koos oma panusega). Blackjacki saamisel (kahe kaardiga 21) on väljamakse aga 3:2, ehk siis saaksid tagasi 2.5 eurot.

Peaks küll veel ära mainima, et mõnes kasiinos/mängus on blackjacki väljamakse hoopis 6:5, ning duubeldamisel on blackjacki väljamakse 1:1.

Kõrvalpanuste väljamaksed olenevad väga palju detailidest ning võivad erineda nii erinevates kasiinodes kui ka erinevates mängudes. 

Blackjacki kõrvalpanuste väljamaksete suurused olenevad ka sellest, kui mitme kaardipakiga käib mäing. 

Ühe näitena võiks välja tuua selle, et Royal Match kõrvalpanus võiks ühe pakiga mängus välja maksta 10:1, samal ajal mitme pakiga mängus aga 25:1. 

Ehk siis väljamaksed olenevad. 

Kui palju blackjackiga võita saab

Blackjackiga ei ole reeglina võimalik võita nii palju kui slotimängudega. Siin võidad sa reeglina 1 eurose panuse eest tagasi 2 eurot.

Parimal juhul on sul mõne kõrvalpanusega (näiteks 21+3, saades sama masti kolmiku) võimalik võida 50 kuni 100x panus. Väidetavalt on võimalik leida ka kõrvalpanuseid, mis maksavad välja isegi kuni 5000x.

Aga realistlikult on blackjacki kõrvalpanused pigem väga suure maja eelisega, ning neist tasuks eemale hoida.

Blackjacki maja eelis

Blackjack on üks kõige madalama maja eelisega kasiino mäng. 

Blackjackis on kasiino maja eelis reeglina 0.5% ja 2% vahel. Olenevalt siis ka sinu oskustest.

Samal ajal on blackjacki kõrvalpanuste maja eelis väga kõrge. Olenevalt konkreetsest panusest jäävad blackjacki kõrvalpanuste maja eelised umbkaudu 4% ja 45% vahele.

Väldi kõrvalpanuseid ja mängi vastutustundlikult

Blackjacki mängimisel soovitame alati tähelepanu pöörata vastutustundlikule mängimisele. Ning üsna vastutustundlik soovitus on ka kõrvalpanuste vältimine.

Siin on mõned kasiinod, milles me ise oleme blackjacki mänginud