Kaardimänge on välja mõeldud väga palju. Kui palju täpselt, seda ei tea mitte keegi. Küll aga võib suhteliselt kindlalt öelda, et nende arv on tõenäoliselt tuhandetes.
Mõndade kaardimängude reeglid on lihtsad ja neid saab selgeks õppida väga kiiresti. Kulutades vaid mõned minutid, võivad sulle mõne kaardimängu reeglid juba täiesti selged olla.
Samal ajal mitmete teiste kaardimängude puhul võib sul nende reeglite selgeks õppimine, ja nende kasutama õppimine, võtta aega aga väga palju.
Samuti on paljude tänapäevaste kaardimängude puhul vaja spetsiaalseid kaarte ja ei saa kasutada tavapärast kaardipakki.
Kui paljud kaardimängud on mängitavad vaid kodus sõprade või perekonnaga, siis mitmetest kaardimängudest on saanud ka populaarsed online kasiino mängud.
Käesoleval lehel vaatame me kõigepealt üle nende kaardimängude reeglid, mida on võimalik ka online kasiinos mängida, ja seejärel vaatame üle mitmete kaardimängude reeglid, mida saad kodus tasuta sõprade ja perega mängida.
Pokker
Pokker on väga populaarne kaardimäng, mida saab mängida nii kasiinos kui ka kodus sõpradega.
Kui kodus mängid sa tavaliselt viie kaardi pokkerit (Five Card Draw), siis kasiinodes saab seda mängida mitmes erinevas versioonis.
Pokkeri mängimiseks saad sa
- Mängida seda pokkeri mänguautomaadis
- Mängida live krupjee vastu online kasiino live kasiino rubriigis
- Mängida teiste mängijate vastu kasutades selleks mõnda Eesti online kasiino pokkerituba
- Samuti saad sa soovi korral mängida pokkerit n-ö päriskasiino seinte vahel
Pokkerist on loodud väga palju erinevaid variante - Texas Hold'em, Omaha, Stud pokker, Draw pokker - kuid peamised pokkeri reeglid on suures osas samad.
Sinu eesmärgiks on saada kokku parim võimalik viiest kaardist koosnev pokkerikäsi. See, kui palju kaarte sa laualt ja kui palju kaarte enda käest tohid või pead käe kokku saamiseks kasutada, see oleneb juba konkreetsemast pokkeri versioonist.
Teiste mängijate vastu mängides on sul võimalik valida pokkeri mängimiseks kas rahalauad või osaleda erinevatel pokkeri turniiridel.
Tutvu pokkeriga lähemalt meie pokkeri leheküljel.
Blackjack
Blackjack on teine populaarne kaardimäng, mida saab mängida nii kasiinos kui ka kodus.
Sinu eesmärgiks on siin kokku saada blackjack (ehk 21 punkti kahe kaardiga). Kindlasti ei taha sa saada rohkem kui 21 punkti, kuna siis lähed sa lõhki.
Blackjackis on numbrikaartide väärtus nende nominaalväärtus, kõik pildikaardid annavad sulle 10 punkti, ning ässa väärtus on 1 või 11. Olenevalt kumb paremini sobib.
Blackjacki mängimine käib eelkõige krupjee vastu. Sinu eesmärgiks on saada diilerist enam punkte. Samal ajal peaks ära mainima ka selle, et tavapäraste blackjacki reeglite puhul peab diiler alati saama vähemalt 17 punkti. Kui tal on vähem punkte, peab ta kaardi juurde võtma. Kui tal on aga 17 punkti või enam, siis ta kaarte juurde võtta ei tohi.
Bakaraa
Bakaraa on kaardimäng, mida kodus ehk tõenäoliselt palju ei mängita. Pigem on see ainult kasiino mäng.
Mängus on sul peamiselt vaja teha vaid üks otsus. See on see, kellele või millele sa panustad. Valikus on Pankur, Mängija, või viik.
Nii Pankur kui ka Mängija on siinkohal lihtsalt nn. nimetud osalised. Mitte kumbki neist ei ole sina. Sina saad lihtsalt otsustada, kummale sa oma panuse teed.
Võidab see osaline, kes saab kokku 9 punkti, või sellele kõige lähemale.
Numbrikaardid on nominaalväärtusega. Pildikaardid bakaraas punkte ei anna.
Bakaraas üle 9 punkti kokku saamisel ei lähe sa mitte lõhki, vaid näiteks 15 punkti asemel on sinu skooriks hoopis 5.
Mängimise alguses jagatakse Pankurile ja Mängijale mõlemale kaks kaarti. Bakaraa laual on alati olemas juhend, kui palju kaarte ühele või teisele osalisele lisaks antakse.
Pasjanss
Nüüd jõudsime kaardimängude juurde, mida sa saad peamiselt kodus mängida.
Pasjanss on kindlasti üks neist.
Tegemist on klassikalise solitaire mänguga, mida vanemad inimesed on kindlasti oma arvutis tagunud.
Pasjanssi mäng käib üksinda ning mängus kasutatakse kas ühte või mitut kaardipakki.
Laual jagatakse kaardid mitmesse veergu, ning sina pead lihtsalt tõstma kaarte ühest veerust teise kas kaartide tugevuse või masti järgi.
Perekonna Tola
Kaardimäng, mida juba ainuüksi nimest lähtuvalt on perega tore mängida.
Perekonna Tola on lihtne kaardimäng, mida mängitakse tavaliselt ühe kaardipakiga.
Kaartidest tehakse lauale ring, ning ringi keskele valitakse suvaline kaart. See kaart pannakse ringi keskele avatuna.
Eesmärk on leida ringi moodustavate kaartide seast kaart, mis sobib lähtuvalt kaardi tugevusest ringi keskel oleva kaardi peale. Ehk siis kahe peale läheb kolm ja soldati peale läheb emand.
Kui said esimese katsega keskele sobiva kaardi, siis paned kaardi ringi keskele, ja võtad uue kaardi.
Kui kaart ei sobi ringi keskele, siis paned kaardi avatuna enda ette, ja mängukord läheb järgmisele mängijale.
Mingil hetkel on kõigi mängijate ees ka hunnik avatud kaarte. Ning avatud kaarti saad sa panna nii ringi keskele kui ka teiste mängijate kaardihunniku peale (kui kaart tugevuselt sobib).
Kui mängijad on kamba peale ringis olnud kinnised kaardid kõik eemaldanud, pööravad mängijad oma avatud kaardid ümber, ning hakkavad sealt kaarte võtma.
Muus osas käib mäng edasi nii nagu enne. Võidab see, kes esimesena kõigist enda ette asetatud kaartidest lahti saab.
Linnade põletamine
Kuigi paljude kaardimängude reeglid on väga lihtsad, siis Linnade põletamine on neist võib-olla isegi kõige lihtsam.
Kaardipakk jagatakse võrdselt kõigi mängijate vahel. Kaardid on mängija ees kinnised.
Igas mänguringis panevad kõik mängijad kõige pealmise kaardi lauale. See, kelle kaart kõige suurem on, saab kõik laual olevad kaardid endale.
Sama väärtusega kaartide puhul pannakse kaartide peale üks kinnine kaart, ning sinna peale pannakse ka uus avatud kaart.
Mängu võidab see, kes kõik kaardipaki kaardid endale saab.
Valetamine
Selle mängu võidab parim valetaja.
Mängu alguses jagatakse mängijate vahel terve kaardipakk.
Mängus pead sa aru saama, kas teine mängija valetab, või mitte.
Esimene mängija paneb näiteks lauale kaks kaarti ja ütleb, et tegemist on kahe ässaga. Järgmise mängija ülesanne on aru saada, kas eelmine mängija rääkis tõtt või valetas.
Kui ta valesti arvas, siis peab ta kaardid üles võtma.
Kui aga mängija arvas õigesti, et eelmine mängija rääkis tõtt, siis lähevad need kaardid maha.
Kui mängija arvas aga õigesti, et eelmine mängija valetas, siis võtab valetaja kaardid üles.
Lisaks on sul arvamise asemel hoopis võimalik kaarte ka mängu juurde panna. Näiteks kui eelmine mängija ütles, et need on kolm kuningat, siis võid sa arvamise asemel panna sinna kaks kuningat näiteks juurde, ning nüüd läheb otsus taas järgmise mängija juurde.
Mängu võidab see mängija, kes kaartidest esimesena lahti saab.
Küüned
See kaardimäng on rohkem ehk tuntud nime all Küüned Per**e.
Selle kaardimängu reeglid on samuti pigem üsna lihtsad.
Mängijatele jagatakse 5 kaarti.
Esimene mängija paneb lauale ühe oma kaartidest, ning teine mängija peab lauale panema kas sama masti või sama väärtusega kaardi. Ja nii taotakse järjest lauale kõik kaardid.
Kui aga mängijal sobivat kaarti ei ole, peab ta pakist uue kaardi võtma.
Mängus on ka n-ö action kaardid:
- Kuue lauda panemisel annad sa järgmisele mängijale ühe kaardi juurde ning jätad tema mängukorra vahele
- Seitsme lauda panemisel peab järgmine mängija aga kaks kaarti juurde võtma, ning taaskord jääb tema mängukord vahele
- Ässa lauda panemisel jätad sa lihtsalt vastase mängukorra vahele
- Emandat saab lauda panna ükskõik millal, ning selle lauda panemisel saad sa vastasele öelda, milliseks sa olemasoleva masti muudad
- Ärtu kunni saab samuti lauda panna millaliganes, ning see annab vastasele üles neli kaarti ning jätab ka tema mängukorra vahele
Turakas ehk Podkidnoi
Turakas on taaskord üks väga tuntud mäng tuntud ja lihtsate reeglitega.
Mängu alguses jagatakse kõigile mängijatele välja kuus kaart ning laua keskele valitakse välja ka trump (üks neljast mastist).
Sinu eesmärgiks on siin mängus tappa sulle saadetud kaardid.
Näiteks kui vastasmängija saadab sulle kaks kuute, siis tuleb sul need tappa samast mastist suurema kaardiga. Või siis trumbiga.
Kui sa tapad kuued näiteks seitsme ja kaheksaga, siis võivad teised mängijad sulle kohe ette lajatada ka mõne seitsme või kaheksa. Kokku maksimaalselt 6 kaarti.
Kui mängija kõiki tema ette pandud kaarte tappa ei suuda, peab ta kõik kaardid üles võtma.
Mängu võidab see, kes kaartidest esimesena lahti saab.
Bridž
Alguses mainisime, et lisaks lihtsate reeglitega kaardimängudele on ka neid, mille korralikuks mängima õppimiseks võib kuluda aastaid. Bridž on üks neist.
Seda kaardimängu mängitakse nelja mängijaga ning paarides.
Üks neljast mängijast ona alati diiler, kes iga käe järel muutub.
Sama meeskonna mängijad istuvad üksteise vastas, ning mängijaid tähistatakse reeglina ilmakaarte järgi (North & South - NS, ning East & West - EW).
Bridži eesmärgiks on tihide võtmine, aga sellega selle mängu lihtne selgitus ka piirdub.
Bridži mängus on kasutatakse termineid nagu kontradeerimine, rekontreerimine, jne.
Selle kaardimängu reegleid me siin ei hakka lahti seletama, kuna selleks oleks pigem vaja läbi lugeda mõni Bridži õpik. Aga me tahtsime siiski ka selle välja tuua, lihtsalt võrdluseks kõigile eelnevatele lihtsatele kaardimängudele.
„Inimese arengu ja kasvuga kaasneb uute väljakutsete otsimine, mis sobivad hetkeseisuga. Mõned ei kasvagi videomängudest välja, kuid kõrgeima vaimse stimulatsiooni otsijad pöörduvad selliste tegevuste juurde nagu bridž.” - Bridži mängija Mike Lawrence
Autor: SiimSiim on Eesti online kasiinodel silma peal hoidnud juba aastaid. Nii ise mängides kui ka iGaming valdkonnas töötades nii sisuloojana kui ka teistel ametikohtadel. Sellest lähtuvalt võib teda nimetada kasiinoeksperdiks, kes oskab asju teise pilguga vaadata pöörates tähelepanu just nendele aspektidele, mis online kasiino puhul just see kõige olulisem on.