Loterii

Loterii mängimine võib olla raha prügikasti viskamine
Loterii on oma olemuselt lihtne ja odav hasartmänguvorm, mis on eksisteerinud juba sadu ja sadu aastaid. Küll aga on selle algsel väljatöötamisel olnud oma põhjus, ning see ei ole tänase päevani muutunud.

Loterii on üks vanimaid hasartmänguvorme, mis on teadaolevalt eksisteerinud juba enam kui meie aja arvamisest alates.

Eestis on loteriiga tänu Eesti Lotole tutvust teinud tõenäoliselt enamik inimesi, aga lisaks sellele pakuvad loterii mängimise võimalust ka mitmed vastutustundlikud Eesti online kasiinod

Mis on loterii

Loterii on oma algsel kujul loodud selleks, et valitsused saaksid millegi tarbeks raha koguda. Sinu kui mängija jaoks on see aga loomulikult midagi muud - võimalust kätte saada see ihaldatud peavõit. 

Nn. riikliku loterii puhul peaksid aga teadma seda, et 50% sinu pileti ostuks kulutatud rahast on juba pileti ostmisel kadunud, kuna see ei lähe loterii auhinnafondi, vaid seda kasutatakse erinevate valdkondade rahastamiseks. Olgu selleks siis kultuur, teadus, vms.

Kuigi Eestis on võimalik loteriid mängida ka mitmetes online kasiinodes, siis on ka neid riike, kus riiklik loterii on ainuke legaalne hasartmänguvorm.

Loterii tüübid

Loteriid võiks jagada põhimõtteliselt kaheks:

Loterii maja eelis

Eestis on lotoga võitnud suuri summasid tänaseks päevaks juba üsna palju inimesi. Küll aga on riikliku loto maja eelis ülisuur ning võib ulatuda vabalt 40 kuni isegi 60 protsendini.

Võrdluseks võiks tuua sama tüüpi loteriid internetikasiinodes - seal jääb nende maja eelis 4 ja 10 protsendi vahele.

Maja eelis näitab siis seda, kui palju kasiino, või riikliku loterii puhul riik, keskmiselt iga pileti ostuks kulutatud rahast endale jätab.

Numbriloto mängimine

Kuidas loteriid mängida või kuidas saab endale pileti soetada?

Riikliku loterii pileti soetamiseks mine Eesti Loto veebilehele ja vali sealt soovitud loto, vali numbrid (või kasuta pliks-plaks võimalust), vali loosimise kuupäev, ning maksa läbi oma internetipanga konto.

Võitudest teavitatakse sind e-posti või SMS-i teel. Seda, kui suurtest võitudest sind teavitatakse, saad sa muuta oma Eesti Loto seadistuste all.

Samuti on sul soovi korral võimalik osta Eesti Loto lotopileteid R-kioskist.

Aga lisaks pakuvad loto mängimise võimalust ka mitmed internetikasiinod, kus toimuvad erinevad arvloto loosimised 24/7. 

Nende loteriid peaauhinnad ei ole küll nii suured kui Eurojackpoti oma, aga sellegipoolest võib võita ka seal üsna suuri summasid.

Lotopileti ostmine

Kui sa ostad Eesti Loto lotopileti internetist, pead sa oma Eesti Loto konto kindlasti siduma oma isikukoodiga. Vastasel juhul vist tegelikult ei saa isegi seal kontot luua.

Ka müügipunktist lotopileti ostmisel pead sa esitama müüale oma isikuttõendava dokumendi.

Kasiino lehel saad sa online loterii pileti osta lihtsalt oma kasiino kontol oleva raha eest. Seal on sinu isik juba tõendatud, kuna tänapäeval on see kasiinode puhul kohustuslik.

Online kasiino pakutavad loteriid

Kasiinodes on võimalik mängida sama tüüpi mänge nagu Eesti Loto lehel. Lihtsalt nimed on teised, ning peaauhinnad väiksemad.

Mängude valikus on näiteks:

Kasiinod, milles on võimalik lotod mängida

Hetkel pakuvad loto mängimise võimalusi järgmised kasiinod:

Kraapekaarte on lisaks võimalik mängida ka Betsafe-is ning Olybetis.